Де на Миколаївщині жінці отримати притулок від домашнього насильства?

Домашнє насильство завжди було проблемою у суспільстві. Навіть якщо офіційні дані про кількість заявок відсутні, це не означає, що домашнього насильства в країні чи області не існує.

На відсутність скарг на домашнє насильство впливає ментальність нашого народу. Це є спільна риса для всіх областей України, включаючи Миколаївську. Вважається непристойним виносити сори з хати, і жінки вважають за краще мовчати про те, що сталося. Також важливу роль відіграє психологічний фактор. Українки вважають за краще вірити в краще, вірити в те, що чоловік зміниться, і забирає заяву з поліції або її зовсім не подають.

Якщо жінка зіткнулася з домашнім насильством, і з якоїсь причини не хоче або не може подати заяву до поліції, то вона може звернутися за допомогою до жіночого притулку для жертв домашнього насильства. Больше на mykolayivchanka.com.ua.

Що дає притулок жінці?

Перше головне правило притулків – це їхня анонімність. Їхні адреси не розміщують у вільному доступі, і домашній ґвалтівник не зможе несподівано заявиться і спробувати вплинути на жертву. Також на базі центрів є психологи, які допоможуть розібратися в психологічній частині проблеми та юристи.

Проживання у центрі для всіх жертв абсолютно безкоштовне. І максимальний термін його становить до трьох місяців.

Проблема у Миколаївській області

Щороку кількість звернень із домашнім насильством до Центру соціальної допомоги Миколаєва становить майже 50% від усієї кількості звернень. Щорічно до ста дітей страждають від фізичного насильства і менше ста від психологічно. Все це є частиною домашнього насильства. Але попри це облаштований центр допомоги жертвам домашнього насильства тривалий час не з’являвся у місті чи області. Практика інших областей України доводить, що розміщення центрів за містом обіцяє більше безпеки його постояльцям.

Але завдяки підтримці ООН та його кооперації із Міністерством соціальної політики. Адреса притулку не розголошується, оскільки це суперечить головному правилу. Але кожна жінка, яка зіткнулася з домашнім насильством, може звернутися до Миколаївського міського центру соціальних служб на вулиці Потьомкінська, 95 – О.

Центр обладнаний усім необхідним для комфортного проживання матерів із дітьми.

Ознаки домашнього насильства

До притулку по допомогу повинна звертатися лише сама жертва домашнього насильства. Оскільки перебування в ньому є абсолютно добровільним, і працівники притулку не мають права утримувати будь-кого в їхніх стінах. Але часто буває так, що самі жертви домашнього насильства заперечують, що є жертвами. Миколаївський психолог О. Чернявська стверджує, що перед тим, як почати піклуватися про свою безпеку жертві насильства, потрібно прийняти факт насильства. Іноді самостійно це зробити неможливо. Психологіня стверджує, що психологічне насильство завжди йде у поєднанні з іншими формами насильства: фізичне, економічне, сексуальне.

Для цього психологи вивели ознаки, за якими друзі та родичі можуть зрозуміти, що їхня близька людина перебуває в небезпеці і є жертвою.

Перший “дзвіночок” – це наявність на тілі вашої родички саден або синців, які вона виправдовує фразою: “ой, я така незграбна”. Дурні та безглузді виправдання синців, які вже стали їх вірними друзями, служить першим сигналом для підозр про наявність домашнього насильства.

Другий сигнал – це часті пропуски навчання, роботи чи громадських заходів без веденої на те причини. Закритий одяг у спекотний час, кофти з довгими рукавами у червні місяці або захисні окуляри у приміщенні. Це те, на що варто звернути увагу.

Третій і, мабуть, найголовніший показник наявності домашнього психологічного насильства – це усунення жертви від сім’ї та друзів. Насильник робить подібним чином для того, щоб захистити жертву від можливих рятівників. У кожному родичі чи іншому він бачить загрозу своєму втомленому способу життя – насильству.

Домашнє насильство – це те, що, на жаль, може статися з кожним. Розпізнати домашнього аб’юзера на першому побаченні неможливо. Як і через десять років шлюбу. Жодна жінка не застрахована від такої долі. Але врятувати себе цілком під силу. Щоправда, іноді для цього потрібна стороння допомога. Усім варто пам’ятати, що забути на сполох, якщо є підозра на домашнє насильство не є втручанням у чужу родину. Ваша пильність та відповідальність може врятувати життя жінки та її дітей. Не будьте байдужими.

.,.,.,.