Життя після розлучення: поради миколаївських психологів

За радянських часів слово “розлучення” було практично лайливим. Це був жах для будь-якої жінки. Адже раніше вважали, що із розлученням життя закінчується. Страшне і неприємне слово – разведёнка – як тавро чіплялося до будь-якої жінки, що пройшла через шлюборозлучний процес. Хоча для чоловіка цей процес відбувався безболісно. Більше на mykolayivchanka.com.ua.

Статистика розлучень у Миколаївській області не може не тішити. У середньому лише 17% пар розходяться. Але за фактом ця цифра не є надзвичайною. В усьому винна велика кількість цивільних шлюбів. Сім’ї створюються та розпадаються, але через те, що шлюб не оформлений офіційно, він не стає частиною статистики.

Зараз правила суспільства змінилися. І жінку за розірвання шлюбу, навіть якщо її покинули, не таврують “разведенкой”. Але все ж таки розлучення це важкий період у житті. Незалежно від того, хто був ініціатором, це непросто. Адже затяжний, тривалий процес розлучення може позначатися на ментально здоров’ї жінки. Особливо якщо розлучення ускладнене переділом майна чи боротьбою опіку.

Розлучення на мові хімії

Наш настрій та почуття обумовлено набором різних гормонів, які є в нашому організмі. Більш того, наш характер також будується під пильним наглядом гормонів – тестостерону, естрогену, серотоніну, дофаміну.

Наприклад, серотонін – це гормон радості, щастя. Його зниження призводить до депресії. Якщо у людини стабільний рівень серотоніну в організмі, то він має спокійний характер, без запальних епізодів. Для таких людей важливі міцні та стабільні відносини. Розлучення з такою людиною практично неможливе. Адже для нього важливі сімейні узи, важливі соціальні норми та правила. Він до останнього намагатиметься врятувати шлюб.

Через падіння серотоніну людина впадає в депресію, під дією якої весь світ навколо, включаючи його партнера, бачиться сірим і несмачним. Проживаючи тривалий час у “сірому світі” жінка може вирішити, що її друга половинка більше її не кохає, і що їхній шлюб більше не має сенсу. Депресія це хвороба, з якою необхідно вирушити до психолога чи психіатра.

Новий досвід

Кожен етап у житті будь-якої людини – це новий досвід. Похід до школи, університет, одруження – новий досвід. Розлучення – також новий досвід, хоч і неприємний. Іноді буває, що розлучення може принести полегшення. Але найчастіше розлучення це стрес, з яким потрібно навчитися справлятися. І це нова реальність, у якій треба навчитися жити.

Мілена Шагай, практичний психолог із Миколаєва, на сторінці клубу “Сімейний простір”, та своїй персональній сторінці у соціальній мережі, розмістила статтю про те, як пережити новий досвід.

Перше, що рекомендує створити психолог після розлучення – визначити джерело підтримки. Немає нічого ганебного в тому, щоб попросити про допомогу. Звернеться до психолога, попросити друзів чи родичів. Закопаний біль не принесе нічого доброго у майбутньому. Будь-яку травму, стрес треба проговорити. Підтримка – це та чудодійна пігулка, яка допоможе впоратися з болем, почуттям кинутості, непотрібності та приреченості, що може з’явитися після розлучення.

“У здоровому тілі здоровий дух!” – Ще одна порада психолога. Турбота про базові потреби не дозволяє впасти в емоційну прірву.

Турботі про себе також важлива, як і турбота інших людей про вас. Найважливіше це сон. Під час перебування мозку у фазі тривалого сну він відпочиває, і набирається сил для переробки одержаного стрес.

Мілена Шагай радить усім, хто переживає розлучення, говорити про нього, ділиться почуттями та емоціями. На самому початку, як тільки наш організм стикається зі стресом, мозок починає його обробляти. Аналізувати. І не треба заважати йому це робити. Навпаки, обговорити з кимось, поговорити, проаналізувати вголос – це шлях до лікування від стресу після розлучення.

Що робити з новим життям

Психологи стверджують, що перші 90 днів після розлучення найважчі. І чим довше продовжився шлюб, тим важче проходитимуть перші три місяці. Трудність перших 90 днів викликана тим, що вперше за довгий час ви опиняєтеся віч-на-віч із собою. Першим почуттям, що виникає – це почуття розгубленості. Вас ніби викинули на дорозі без карти. Ви не знаєте, куди вам йти, і головне навіщо.

Психологи рекомендують насамперед зайнятися чищенням свого будинку. Якщо після розлучення ви залишилися у вашому колишньому сімейному гніздечку, то спочатку потрібно позбутися всіх предметів і речей, які нагадують вам про свою колишню другу половинку. Викиньте чи продайте всі непотрібні речі. На отримані гроші купіть нові. І перетворіть свою квартиру на свій смак. Адже тепер у цьому будинку немає “ми”, а є лише “я”.

Після “очищення” свого будинку потрібно зайнятися собою. Тут йдеться не тільки про походи в салони краси та стрижку під каре. А більше про свій внутрішній світ. Варто згадати, що вам було цікаво до шлюбу. Згадайте про свої хобі, бажання, захоплення. Заняття спортом також допомагають подолати стрес. Під час бігу кров збагачується киснем, рівень серотоніну зростає. Згодом світ забарвлюється у яскраві кольори, і розлучення перестане здаватися безпросвітним кінцем.

Як би вас не підтримували ваші близькі та друзі, але якщо ви самі не візьмете себе до рук, то вас ніхто не врятує. Пам’ятайте, як Барон Мюнхаузен сам себе за своє волосся витягав із колодязя. Тут та сама ситуація. Ви маєте стати тим самим Бароном Мюнхаузеном для себе. Врятувати себе самі.

Якщо в сім’ї з’явилися діти, то розлучення і життя після розлучення буде складнішим. Адже не можна просто викреслити колишнього чоловіка зі свого життя. Після перших 90 днів, які вважають найтяжчими, починається не менш важкий етап. Налагодження відносин із колишнім, пошук шляхів комунікацій. 

Спочатку можна використовувати третю сторону – адвоката, родичів, друзів. Але з часом все-таки доведеться особисто відновлювати відносини. І тут є своє підводне каміння. Перше від чого застерігають психологи, це побудова хибних образів колишнього. Згодом наша пам’ять витісняє погані моменти та залишає лише гарне. І після закінчення часу нам здаватиметься, що “а може у шлюбі і не було нічого поганого? може я погарячкувала?”. Тоді варто згадати чому ви розлучилися. Пробачити щось заради побудови комунікацій для блага дітей – це одне, а пробачити та повернуться – це інше.

Останній етап нового життя – це нові відносини. Коли ви змогли подолати перші три місяці, змогли налагодити комунікацію з колишнім (або повністю викреслити його зі свого життя), то час шукати нові відносини. Потрібно відкритися новим почуттям. Страх, що вам знову завдадуть біль – він ірраціональний. Бо всі чоловіки не однакові. Те, що одна людина вчинила з вами погано, не означає, що так само з вами вчинять і всі інші. Ховаються за старим болем – не варіант.

Як миколаївчанкам подбає про себе після розлучення

Турботу про себе варто починати зі своєї душі. Але якщо етап обговорення свого болю ви вже пройшли. То настав час подумати про своє тіло. Миколаїв піклується про своїх містян та їх фізичний стан. Так за виділені з бюджету гроші в різних районах міста були встановлені спортивні майданчики просто неба. Наприклад, на Мікрорайоні Намив є майданчик у парку Ліски та на пляжі. Тренажери дозволять дівчатам конвертувати свій гнів та почуття покинутості у хорошу фізичну форму. Є такі ж тренажерні комплекси і в інших районах міста практично в кожному. Що казати про міста, навіть у селах є такі комплекси. Наприклад, село Дільниці Новоодеського району також має новий майданчик з тренажерами. Не лише городянки можуть приділяти собі час, а й мешканки Миколаївської області.

Окрім безкоштовних тренажерів, у Миколаєві є плавбасейн, десятки спортивних залів, студії йоги та інше.

Чи існує життя після розлучення? Звісно, ​​існує. Розлучення – це не кінець. Це новий етап, який може відкрити зовсім інші сторони жінки. У Миколаєві є всі можливості для того, щоб миколаївці чанки змогли пройти цей шлях із найменшими втратами.

.,.,.,.